Дубровская Лариса

Дуброўская Ларыса Барысаўна
балетмайстар

 

Мінскі інстытут культуры.
Рэспубліканская тэатральная прэмія імя Л.Мазалеўскай і прыз "Натхненне" пастановачнай групе спектакля "Русалачка", 2003 год.
У тэатры з 1995 года.

 

 Балетмайстар-пастаноўшчык спектакляў:
"Чароўны куфэрак" Ю.Куліка і А.Аксiня, 2017 год
"Нараджэнне" Аляксея Слапоўскага, 2013 год
"Прынцэса без гарошыны" Яўгена Тышчука, 2011 год
"Казка дзікага лесу" Святланы Марэцкай, 2010 год
"Шафёр Арчыбальд" Марыі Паўлікоўскай-Яснажэўскай, 2009 год
"І зноў май ..." Віктар Сакалоўскі, 2009 год
"Проста Мяфа" Алены Палешчанковай, 2009 год
"Лёлька" Мікіты Воранава, 2008 год
"Сказ пра скамароха і цара Гароха" Марка Карабельніка, 2007 год
"Аранжавы вожык" Сяргея Бялова і Сяргея Куваева, 2006 год
"Залатая табакерка" Таццяны Рэнгард, 2006 год
"Каралеўская карова" Л.Цітовай і А.Стараторжскага, 2005 год
"Чароўны куфэрак" Ю.Куліка і А.Аксіня, 2005 год
"Мароз Іванавіч" Ніны Віленчык, 2004 год
"Жылі-былі дзве лісічкі" Валерыя Зіміна, 2004 год
"Чароўны дарунак" Віктара Сакалоўскага, 2003 год
"П'емонцкі звер" Андрэя Курэйчыка, 2002 год
"Месье Амедэй" Алана Рэйна-Фуртана, 2002 год
"Русалачка" Ханса Крысціяна Андэрсана, 2002 год
"Плюшавае маўпяня ў дзіцячым манежы" Марыны Яблонскай, 2002 год
"Вяртанне зорак" Алега Жугжды, 2002 год
"Геній і распуста" Рыгора Горына, Уладзіміра Рэцэптэра, Аляксандра Дзюма, 2002 год
"Навука кахання" Сяргея Кавалёва, 2001 год
"Залатое кураня" Уладзіміра Арлова, 2001 год
"Цуды ў пер’ях" Валерыя Афоніна, 2001 год
"Антошка і гармонік" Віктара Шульжыка і Юрыя Фрыдмана, 2000 год
"Цуды на змяіным балоце" Юлія Кіма, 1999 год
"Дурні" Ніла Саймана, 1999 год
"Чамадан глупства" Людмілы Петрушэўскай, 1998 год
"Старамодная камедыя" Аляксея Арбузава, 1997 год
"Па зялёных гурбах акіяна" Сяргея Казлова, 1997 год
"Панначка" Ніны Садур, 1997 год
"Васа Жалязнова" Максіма Горкага, 1997 год
"Нам нельга без сябра" Сяргея Казлова, 1996 год
"Салемскія ведзьмы" Артура Мілера, 1996 год
"Каляровыя сны на столі" А. Данілава, 1996 год
"Неразумны Журдэн" Міхаіла Булгакава, 1995 год
"Папялушка" Яўгена Шварца, 1995 год

 

Ролі:
Бронька ў спектаклі "Шафёр Арчыбальд" Марыі Паўлікоўскай-Яснажэўскай, 2009 год
Варона ў спектаклі "Аранжавы вожык" Сяргея Бялова і Сяргея Куваева, 2006 год
Фрэйліна ў спектаклі "Чароўны дарунак" Віктара Сакалоўскага, 2003 год
Капялюшык у спектаклі "Геній і распуста" Рыгора Горына, Уладзіміра Рэцэптэра, Аляксандра Дзюма, 2002 год
Вавёрачка ў спектаклі "Залатое кураня" Сяргея Казлова, 2001 год
Пепіна ў спектаклі "Татуіраваная ружа" Тэнэсі Уільямса, 2000 год
Мышка ў спектаклі "Шчаўкунок" Алены Палешчанковай, 2000 год
Заяц у спектаклі "Антошка і гармонік" Віктара Шульжыка і Юрыя Фрыдмана, 2000 год
Здань Чорнай Панны ў спектаклі "Чорная панна" Аляксея Дударава, 1999 год
Цыганка ў спектаклі "Кальцо і ружа" Уільяма Текерэя, 1999 год
Гараджанка ў спектаклі "Лялька" Бернарда Шоу, 1999 год
Служанка ў спектаклі "Рамантыкі" Эдмона Растана, 1998 год
Дзяўчынка ў спектаклі "Рагнеда і Уладзімір" Аляксея Дударава, 1998 год
Варона ў спектаклі "Па зялёных гурбах акіяна" Сяргея Казлова, 1997 год
Дзяўчына ў спектаклі "Панначка" Ніны Садур, 1997 год
Варона ў спектаклі "Нам нельга без сябра" Сяргея Казлова, 1996 год
Салемская дзяўчына ў спектаклі "Салемскія ведзьмы" Артура Мілера, 1996 год
Вучаніца ў спектаклі "Неразумны Журдэн" Міхаіла Булгакава, 1995 год