Дзям’янаў Аляксандр

Дзям'янаў Аляксандр
акцёр

 

Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры.
У тэатры з 1994 года.

 

Рэжысёр-пастаноўшчык спектакляў для дзяцей:
"Проста Мяфа" Алены Палешчанковай, 2009 год
"Антошка і гармонік" Віктара Шульжыка і Юрыя Фрыдмана, 2000 год

 

Ролі:
Інспектар курорта ў  спектаклі "Калі мы, мёртвыя, абуджаемся" Генрыка Ібсэна, 2019 год
Н.А.Пугачоў, мяснік  у спектаклі "Самазабойца" Мікалая Эрдмана, 2018 год
Сержант Джо Янг у спектаклi "Як прышыць бабульку" Джона Патрыка, 2017 год
Другі дзяцюк, Другі мужык у спектаклі "Клеменс" Казіса Сая, 2016 год
Гаральд Корындж у спектаклі "Чорная камедыя" Петэра Шефера, 2016 год
Мароз Іванавіч у спектаклі "Мароз Іванавіч" Ніны Віленчык, 2016 год
Спадар Тэг, пастаялец гатэля ў спектаклі "Гатэль" Залатое руно" Джона Бойнтана Прыстлі, 2015 год
Ваенны ўрач Марозаў у спектаклі "Матылёк" Пятра Гладзіліна, 2015 год
Гарадулін у спектаклі "На ўсякага мудраца даволі прастаты" Аляксандра Астроўскага, 2015 год
Дзед Мароз у спектаклі "Таямніца зніклага снега" Ксеніі Драгунскай, 2014 год
Тата ў спектаклі "Аскар і Пані Роза" Эрыка-Эманюэля Шміта, 2014 год
Першы камісар у спектаклі "Выпадковая смерць анархіста" Дарыё Фо, 2014 год
Афрадытаў у спектаклі "Шынель" Юльяна Тувіма, 2014 год
Тата, Кароль у спектаклі "Наш Шчаўкунок" Юлія Кіма, 2013 год
Ральф Осцін у спектаклі "Гэтыя вольныя матылькі" Леанарда Герша, 2013 год
Білі Уорэн, канстэбль у спектаклі "Наш гарадок" Торнтана Уайлдара, 2013 год
Максім у спектаклі "Нараджэнне" Аляксея Слапоўскага, 2013 год
Людаед у спектаклі "Кот у ботах" Генрыха Сапгіра і Соф'і Пракоф’евай, 2012 год
Мсье Атралос у спектаклі "Бывайце здаровыя!" П'ера Шэно, 2012 год
Дарыстэо ў спектаклі "Хітрыкі кахання" Лопэ дэ Вегі, 2011 год
Роні ў спектаклі "№13" Рэя Куні, 2011 год
Мужчына ў спектаклі "Казка дзікага лесу" Святланы Марэцкай, 2010 год
Марціні ў спектаклі "Палёт над гняздом зязюлі" Дэйла Васэрмана, 2010 год
Валодзя ў спектаклі "Дарагая Алена Сяргееўна" Людмілы Разумоўскай, 2010 год
Летуценны Паэт у спектаклі "Тарас на Парнасе" Сяргея Кавалёва, 2010 год
Бернар, паліцэйскі ў спектаклі "Графіня Шардэн" Коліна Хігінса, 2009 год
Дзмітрый Карамазаў, Доктар у спектаклі "Брат Алёша" Віктара Розава (па матывах рамана Фёдара Дастаеўскага "Браты Карамазавы"), 2009 год
Іван, сын Барбары ў спектаклі "Іван-царэвіч" Юлія Кіма, 2008 год
Селянін у спектаклі "Прымакi" Янкі Купалы, 2007 год
Камергер у спектаклі "Голы кароль" Яўгена Шварца, 2007 год
Бобі Франклін у спектаклі "Занадта жанаты таксіст" Рэя Куні, 2006 год
Доктар у спектаклі "Лялька з анучы" Уільяма Гібсана, 2006 год
Пола ў спектаклі "Месье Амедэй" Алэна Рэйна-Фуртона, 2004 год
Даміс у спектаклі "Тарцюф" Жана Батыста Мальера, 2004 год
Прыяцель у спектаклі "Кракадзіл" Яўгена Корына, 2004 год
Прынц у спектаклі "Чароўны дарунак" Віктара Сакалоўскага, 2003 год
Пеўнік у спектаклі "Граем у Маршака" Самуіла Маршака, 2003 год
Рудольфа ў спектаклі "Цыліндр" Эдуарда дэ Філіпа, 2003 год
Рыцар, Жак у спектаклі "П'емонцкі звер" Андрэя Курэйчыка, 2002 год
Казачнік у спектаклі "Цуды ў перьях" Валянціна Афоніна, 2001 год
Антон у спектаклі "Афінскія вечары" Пятра Гладзіліна, 2001 год
1-й кадэт, Суддзя ў спектаклі "Навука кахання" Сяргея Кавалёва, 2001 год
Воўк у спектаклі "Антошка і гармонік" Віктара Шульжыка і Юрыя Фрыдмана, 2000 год
Прывязаны ў спектаклі "Сабакі" Алены Палешчанковай, 2000 год
Каміваяжор, Чорны казёл у спектаклі "Татуіраваная ружа" Тэнэсі Уільямса, 2000 год
Аніка-воін у спектаклі "Цуды на змяіным балоце" Юлія Кіма, 1999 год
Радзвіл Руды ў спектаклі "Чорная Панна" Аляксея Дударава, 1999 год
Сміт у спектаклі "Кальцо і ружа" Уільяма Текерэя, 1999 год
Снецкі ў спектаклі "Дурні" Ніла Саймана, 1999 год
Дзед Мароз у спектаклі "Прыгоды з чароўным куфэркам" Ю.Куліка і А.Аксіня, 1997 гады
Агностас у спектаклі "Ліса і вінаград" Фігейрэду, 1997 год
Пугач у спектаклі "Па зялёных гурбах акіяна" Сяргея Казлова, 1997 год
Настаўнік у спектаклі "Разбойнік" Карэла Чапека, 1997 год
Сабака ў спектаклі "Прыгоды ката Леапольда" Аркадзя Хайта, 1996 год
Воўк у спектаклі "Нам нельга без сябра" Сяргея Казлова, 1996 год
Сэр Сыр у спектаклі "Сіняя світа" Алены Туравай, 1996 год
Прынц у спектаклі "Папялушка" Яўгена Шварца, 1995 год
Джоні ў спектаклі "Аднойчы ў Канзасе" С.Дзмітрыева, 1995 год
Кравец у спектаклі "Звар’яцелы Журдэн" Міхаіла Булгакава, 1995 год
Афіцыянт у спектаклі "Апошняя ахвяра" Аляксандра Астроўскага, 1994 год
Гусь у спектаклі "Дацкая гісторыя" Ханса Крысціяна Андэрсэна, 1994 год